EGE SERBEST BÖLGESİ'NDE REKOR TİCARET

EGE SERBEST BÖLGESİ'NDE REKOR TİCARET

Türkiye'nin yürütülen faaliyetler açısından en büyük serbest bölgesi niteliğinde...

Bakan Özlü’den Düzce’ye müjde! DÖRT BÜYÜK MARKA YATIRIMA GELİYOR

Bakan Özlü’den Düzce’ye müjde! DÖRT BÜYÜK MARKA YATIRIMA GELİYOR

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, mobilya, elektronik, metalürji ve gıda...

HALKBANK’TAN YURT DIŞI ATAĞI

HALKBANK’TAN YURT DIŞI ATAĞI

·        Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan: “Sırbistan...

İSO VE GE, “SANAYİNİN DİJİTAL DÖNÜŞÜMÜ” İÇİN İŞ BİRLİĞİ YAPTI

İSO VE GE, “SANAYİNİN DİJİTAL DÖNÜŞÜMÜ” İÇİN İŞ BİRLİĞİ YAPTI

İstanbul Sanayi Odası (İSO), 18 bini aşkın üyesinin dönüşümüne katkı sunmak amacıyla,...

Edirne’den Şanlıurfa’ya kesintisiz otoyol… ANKARA-NİĞDE OTOYOLU’NUN TEMEL ATILDI

Edirne’den Şanlıurfa’ya kesintisiz otoyol… ANKARA-NİĞDE OTOYOLU’NUN TEMEL ATILDI

  332 kilometrelik Ankara-Niğde Otoyolu, 4 milyar 30 milyon TL harcama ile Ankara...

 • EGE SERBEST BÖLGESİ'NDE REKOR TİCARET

  EGE SERBEST BÖLGESİ'NDE REKOR TİCARET

  Pazartesi, 12 Mart 2018 12:42
 • Bakan Özlü’den Düzce’ye müjde! DÖRT BÜYÜK MARKA YATIRIMA GELİYOR

  Bakan Özlü’den Düzce’ye müjde! DÖRT BÜYÜK MARKA YATIRIMA GELİYOR

  Pazartesi, 12 Mart 2018 12:35
 • HALKBANK’TAN YURT DIŞI ATAĞI

  HALKBANK’TAN YURT DIŞI ATAĞI

  Pazartesi, 12 Mart 2018 12:24
 • İSO VE GE, “SANAYİNİN DİJİTAL DÖNÜŞÜMÜ” İÇİN İŞ BİRLİĞİ YAPTI

  İSO VE GE, “SANAYİNİN DİJİTAL DÖNÜŞÜMÜ” İÇİN İŞ BİRLİĞİ YAPTI

  Pazartesi, 12 Mart 2018 12:20
 • Edirne’den Şanlıurfa’ya kesintisiz otoyol… ANKARA-NİĞDE OTOYOLU’NUN TEMEL ATILDI

  Edirne’den Şanlıurfa’ya kesintisiz otoyol… ANKARA-NİĞDE OTOYOLU’NUN TEMEL ATILDI

  Pazartesi, 12 Mart 2018 12:14

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, mobilya, elektronik, metalürji ve gıda alanında dünyada söz sahibi 4 büyük markanın Düzce’de yatırım yapacağını açıkladı. Özlü, söz konusu firmaların ürünlerinde Düzce markasını kullanacaklarını bildirdi.

Düzceli çocuklar “Yarını Kodlayanlar” projesi ile kodlamayı öğrenecekler. 

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü Türkiye’nin dört büyük firmasının yatırım amacıyla Düzce’ye geleceğini müjdeledi. 

 

Bakan Özlü bir dizi açılış ve temaslar için Düzce’ye geldi. Milletvekilleri Fevai Aslan ve Ayşe Keşir’in de eşlik ettiği programlarda Bakan Özlü, ilk olarak Muncurlu Atatürk Devlet Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ünitesinin açılışını gerçekleştirdi. Açılışın ardından hastanede tedavi gören hastaları ziyaret eden Bakan Özlü, hastalara karanfil vererek geçmiş olsun dileklerini ilettiÖzlü, Bitlis Polis Okuluna yapılan terör saldırısında yaralanan ve tedavisi devam eden gazi Emre Bayram’ı da ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti.

 

Necmettin Erbakan Halk Kütüphanesi açıldı

 

Daha sonra Kalıcı Konutlar bölgesine geçen Bakan Özlü Necmettin Erbakan Kütüphanesi’nin açılışını gerçekleştirdi. Burada Necmettin Erbakan’ın fotoğrafının olduğu bölüme gelen Özlü merhum Erbakan için dua ederek, “Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun” dedi.

 

Kütüphanedeki kitapları inceleyen Özlü, TÜBİTAK’ın bazı kitaplarını da kütüphaneye hediye etti. Büyük ve güçlü Türkiye için çok okumanın ve çok çalışmanın altını çizen Özlü, bu konuda gençleri her zaman destekleyeceklerini söyledi.

 

Gençlik Merkezi açıldı

 

Ardından Kalıcı Konutlar Gençlik Merkezi’nin açılışını yapan Özlü, burada Gençlik Merkezi Âb-ı Hayat Topluluğu’nun Afrin için hazırladığı Ecdâd-Emanet adlı türküyü dinledi. 

 

Daha sonra merkezi gezen Özlü, Gençlerin serbest zamanlarını sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerle değerlendirebileceği bu merkezin hayırlı olmasını diledi.

 

4 büyük yatırım

 

Açılışın ardından gazetecilerin sorularını cevaplayan Özlü, Düzce’de mobilya, elektronik, metalürji ve gıda alanında, dünyada söz sahibi 4 büyük markanın yatırım yapacağı müjdesini verirken şunları söyledi:

 

“Düzce’ye 4 büyük yatırım getireceğiz. Bunlardan birisinin ön imzası yapıldı. Gıda sanayi ile ilgili yaklaşık bin kişinin çalışacağı Türkiye’nin en meşhur gıda fabrikalarından birisi Düzce’ye gelecek. İkinci büyük yatırım ise mobilya sektöründe olacak. Büyük bir mobilya fabrikası ile anlaştık. Yurt dışına ihracat yapan çok tanınmış bir firma Düzce’ye gelecek. Üçüncüsü ise elektrikli ev aletleri firması. Onlarla da görüşmelerimiz sürüyor. Dördüncü olarak da büyük bir metalurji fabrikasını Düzce’ye getireceğiz. Bu firmalar yaptıkları ürünlerde Düzce markasını kullanacaklar.”

 

Düzceli̇ çocuklar kodlama öğrenecek

 

Bakan Özlü daha sonra Vodafone’un Habitat Derneği ile birlikte düzenlediği “Yarını Kodlayanlar” projesi toplantısına katıldı.

 

Burada bir konuşma yapan Bakan Özlü Dijitalleşmenin bütün dünyada küresel bir trend olduğunun altını çizerek, Türkiye’nin de bu trendin içinde olduğunu kaydetti.

 

Bakan Özlü, konuşmasına şöyle devam etti:

 

“Bu dönüşüm bir tercih değil, zorunluluk. Çünkü dünyanın yeni kuralları dijital olarak yazılıyor. Dolayısıyla bu değişimin öncüsü olmamız gerekiyor. Geçen sene Bakanlığımızda Dijital Dönüşüm Platformu diye bir çalışma başlattık. Bu kapsamda Türkiye’nin dijital dönüşüm yol haritasını hazırlıyoruz. Kısa, orta ve uzun vadeli pek çok faaliyetimiz var. Hepsinin başı eğitim. Eğitim, dijitalleşmenin olmazsa olmazı. Türkiye Vodafone Vakfı’nın bu faaliyeti bu sebeple son derece önemli. ‘Yarını Kodlayanlar’ projesiyle genç nesilleri dijital dönüşümün öncüsü yapmak için çalışan Türkiye Vodafone Vakfı’na ve Habitat Derneği’ne teşekkür ederim. Nüfusu 81 milyona yaklaşan Türkiye’de 12,5 milyonluk kısmı  5-14 yaş arası çocuklarımız oluşturuyor. Düzce’de de 53 bin çocuğumuz 5-14 yaş arasında. Yaşadığımız çağda dünyaya gelen her çocuk dijital dünyaya gözlerini açıyor. Dijital bir nesil yetişiyor. Dijital geleceğin asıl aktörleri bu çocuklar olacak. Çocuklarımızı bu dünyaya hazırlamak durumundayız. Bakanlık olarak, dijital dönüşüm yolunda atılacak her adımın arkasındayız.”

 

Dijital geleceğe hazır nesillerin yetiştirilmesini amaçlamayan proje kapsamında Düzce’de de toplam 300 çocuğa kodlama eğitimi verilecek.

 

Bakan Özlü Düzcespor maçını izledi

 

Daha sonra valiliğe geçen Bakan Özlü buradaki toplantının ardından, Düzce 18 Temmuz Stadyumu’na geçerek Spor Toto 3. ligde mücadele eden Düzcespor’un Kozan Belediyespor ile devam eden karşılaşmasını izledi.

 

Bu arada Bakan Özlü, tribünlerin kendisine yaptığı tezahüratları el sallayarak karşılıksız bırakmadı.

 

Düzcespor’un maçı 1-0 kazanmasının ardından soyunma odasına giden Bakan Özlü burada futbolcuları tek tek kutlayarak tebrik etti. Futbolculardan başarılarının devamını dileyen bakan Özlü, Kulübü destekleyeceklerini söyledi.

Ozbekistan Raporu

Kullanıcı girişi

RESİM GALERİSİ

Arama


REKLAM ALANI
Burasını sizin
reklamlarınız
için ayırdık

 

Sayfa tasarımı ve düzenleme Crystal Studio